איזה רמקולים מוגברים לקנות/לשכור ?

By | 11 בספטמבר 2017
בחירת ציוד הגברהנחזור למכוניות – מה הייתם קונים ? אודי, מרצדס ? טויוטה ? דייהו ?
אם אתם משוגעים על מכוניות ואוהבים את הכיף שבנהיגה או שיש לכם הרבה כסף – אודי, ב.מ.ו וכו'
אם חשובה לכם האמינות ושהאוטו ייסע סבבה ונחמד – טויוטה
אם המחיר הוא הדבר היחידי – דייהו
אותו דבר בנושא של ציוד הגברה
אם אנחנו כרגע מדברים על רמקולים מוגברים (אבל זה נכון לגבי כל דבר אחר)
יש את החברות המובילות והאיכותיות שהן אמריקאיות או אירופיות – JBL , RCF , DAS ועוד
יש את החברות הבינוניות – סיניות שהן יותר מוצלחות ויש להם רמקולים סבירים בהחלט – PROTECH , SOUNDKING
ויש את התחתית בה הרמקולים עוד יותר זולים אבל האיכות על הפנים – לא נכנס לשמות כדי לא להכנס למשפטי דיבה וכו'
"אח שלי, דוד שלי קנה פרוטקים והוא לא מרוצה מהסאונד, מה אתה אומר ?" השאלה הזו ששאל אותי הפקח שנותן דוחות חנייה אצלנו, הצילה אותי באותו יום מדו"ח.

בחירת רמקולים מוגבריםהתשובה שלי הייתה:
אם תשקיע 4000 – 5000 שקלים ברמקול אחד מוגבר נגיד של DAS או JBL , בטח שתהיה מרוצה מהסאונד מכיוון שקנית את הכי טוב. השאלה היא מה המטרה ? אם אתה די.ג'יי ועושה מסיבות לחבר'ה – נגיד עד 100 אנשים, מי שם לב להבדל באיכות הסאונד בין רמקול מעולה לבין בינוני טוב ?! אולי אתה, אולי, אני בספק ועוד שני אורחים שיש להם אוזן מאוד רגישה. זהו – פה זה מתחיל ופה זה נגמר. אז אם אתה רוצה לקנות רמקול ויש לך תקציב של 4500 שקלים לכל יחידה – אחלה, אבל אם לא בא לך להשקיע כזה סכום ובכל זאת אתה רוצה לקבל משהו טוב אז יש את האלטרנטיבות בסכומים של 1700 עד 2500.

אם יש לך הרכב מוזיקלי, או שאתה מנגן ושר, אז, זה סיפור אחר. האיכות פה יותר משמעותית. יש כאלה שלא יתפשרו וייקנו רק את הטוב ביותר, אבל ללא ספק, אם אתה יודע לכוון סאונד אז גם מרמקולים הרבה יותר זולים תוכל להוציא אחלה צליל.

עד כאן התייחסתי יותר לרכישה של ציוד הגברה, אבל כמה מילים על הנושא של השכרת ציוד הגברה, מכיוון שאנחנו עוסקים בזה. אפשר להשכיר כל דבר בעיקר למי שלא מבין וגם לא יבין. אבל לתת למישהו משהו על הפנים מבחינת סאונד או מבחינת סיכוי לתקלות – את זה אנחנו לא עושים. אף אחד לא ישכיר לכם זוג רמקולים מוגברים של RCF או JBL מכיוון שאני לא מכיר הרבה אנשים שיהיו מוכנים לשלם 700-800 שקלים כדי לשכור זוג רמקולים. אנחנו משכירים רמקולים מוברים של פרוטק או סאונד קינג שיש להם סאונד טוב ועוצמה חזקה במחירים של בין 400 ל-450 לזוג.