רמקולים מוגברים

By | 10 בספטמבר 2017
רמקולים מוגבריםשאלה נפוצה שנשאלת הרבה: איזה רמקולים כדאי לי לקנות או לשכור ?
השאלה הזו קצת מזכירה שאלה כמו "איזה רכב כדאי לי לקנות?" והתשובה – תלוי מה אתה רוצה וצריך.
רכב שטח? רכב אמין? רכב מהיר ? רכב שייתן לך את התמורה הטובה ביותר לכסף? בא לך לשלם חמישים אלף או מאה וחמישים אלף ?
מתקשרים אלינו אנשים: "אני עושה מסיבה לחמישים אנשים, יש לך טורבו סאונד ? "
בדרך כלל זה גם בא עם "אח שלי", נו באמת, אפשר להביא טורבו סאונד, רק שזה עולה 2500 שקלים לסט. הבחור התכוון להשקיע מקסימום 500 שקלים. אז מה אנחנו לומדים מזה?
שצריך להבין מה התקציב ? מה הצרכים ? וללכת על מה שהגיוני ללכת עליו.
ננסה לעשות סדר ונתייחס קודם כל לקניית ציוד הגברה ואחר כך להשכרת הציוד הגברה.

אם אתה די.ג'יי או שאתה מנגן, שר, מרצה, באירועים קטנים ובינוניים (עד 200 איש), רמקולים מוגברים בחלט יכולים להיות מספקים בשבילך. אין טעם לרכוש מערכת מפוצלת תדרים – גדול, מסורבל ומסובך. (אלא אם כן סאונד איכותי הוא בדמך)

רמקלים מוגברים

אז יישרנו קו כרגע על רמקולים מוגברים. השאלה הבאה היא איזה גודל רמקולים צריך ? בגדול האפשרויות הן '10 , '12 או '15 אינץ.

10 אינץ
מאוד פרקטים בעיקר בגלל הגודל והמשקל הנמוך. מבחינת עוצמה הם יכולים להספיק לחלק מהקטגוריות שלנו (מסיבות קטנות בסלון, קריוקי בבתים, נגינה ושירה בקבלות פנים, מוסיקת רקע וכו') הבעיה היא האיכות. לדי.ג'יי יחסרו הבאסים לזמרת הם ישמעו צורמים מעל ווליום מסויים. אבל לאירועים קטנים הם בהחלט הפתרון הטוב ביותר מכיוון שנוח לקחת אותם וכן לחלק מה- '10 יש איכות צליל בכלל לא רעה. איריס ועופר פורטוגלי, שמנגנים ושרים ג'ז, מופיעים באירועים קטנים עם מערכת בה יש שני רמקולים מוגברים  '10. וזה בסדר, לא צריך להשתגע ולגמור את הגב וזה נשמע סבבה. וגם אף אחד באירועים קטנים לא ישלם אלפי שקלים נוספים על מערכת איכותית ויקרה.
15 אינץ
הם הסטנדרט למעשה. למסיבות של 100 איש במקום פתוח או 200 במקום סגור הם מספיקים. כמובן שאם תשאלו מפיק מסיבות טבע – מה הוא חושב שצריך להביא למסיבה של 50 אנשים. הוא יגיד 4 טופים, 2 סאבים, רק טורבו סאונד – אז זה הדרישות שלו. בסדר. אבל בהנחה שאתם רוצים לקנות או להשכיר משהו פרקטי שיכנס לרכב הפרטי שלכם, שלא יהיה מסובך ויקר מידי – זה הפתרון. הבאסים כבר סבירים, יש מספיק עוצמה כך שלא צריך להרוג את הרמקולים וזה מה שהולך.
12 אינץ
זה לא לפה ולא לשם. הם לא קומפקטיים וכייפים כמו ה – '10 ולא חזקים כמו ה – '15. אם בכל זאת לא בא לכם על משקולת של 25 קילו אז אתם יכולים להסתפק בהם. הם מתאימים אולי להרצאות ומוסיקת רקע באירועים בהם '10 לא יספיקו.
סאבים מוגברים
הסאבים המוגברים יהיו בגודל של '15 או '18. אלו שהם '15 המשקל שלהם סביר (לא קל ולא כבד מידי) והם נכנסים לפרייבט אבל זה לא משהו שיפיל אתכם מבחינת הסאונד. זה נחמד ומשדרג קצת, בעיקר במקום סגור. התפעול מאוד נוח, פשוט משרשרים את הרמקולים, לא צריך קרוס אובר וזה לא מסובך.